joomla tema
joomla

26-Reklam ile ziyaretçi çekme

Sitemiz google arama sonuçlarında çıkmaya başlamış ise şimdi yapmamız gereken şey sitemizin reklamını yapmakta. Bunun için etkili birkaç yöntemden bahsedeceğim. Tabi burada anlatabileceklerimiz buzdağının görünen kısmı. İnternette kısa bir araştırma yaparsanız, sadece bu iş için yazılmış olan kitapların varlığını göreceksiniz.

Google Üzerinden:

Sitenizde içerikleri oluştururken meta tag yani anahtar kelimeler bölümüne önemli kelimeler eklemiştik. Zaman içerisinde google arama sonuçlarında bu kelimeler arandığında bizimde sitemiz görünecektir. 

Facebook ve Twitter Üzerinden:

Kendimize yada firmamıza ait bir facebook yada twitter hesabı varsa, bu hesaplarda sitemizin reklamını yapabiliriz. Günde 1-2 sefer olmak üzere bazı içeriklerimizin linklerini sosyal medya hesapları üzerinde paylaşıp, ziyaretçi çekebiliriz.

Forum, Blog Benzeri Sitelerden Tanıtım Yazısı:

Arkadaşlarınızın sitesi varsa bu kişilerden siteniz için tanıtım yazısı yazmalarını isteyebilirsiniz. Yada yaptığınız işle alakalı forum, blog siteleriyle iletişime geçerek ücretli yada ücretsiz tanıtım metninizi yayınlattırabilirsiniz. Özellikle aynı sektörde paylaşım yapan forumlar varsa burada paylaşım yapabilir, portaldaki imzanızda ve içeriklerinizde site adresini kullanabilirsiniz.

Ücretli Reklam Vererek:

Google adwords yada facebook reklamlarını kullanarak sitemize ziyaretçi çekebiliriz. Bu tür reklam firmaları tık başına yada gösterim başına reklam hizmetleri sunmaktadırlar. Tık başına reklam dediğimiz, ziyaretçiler reklamınıza tıklayıp sizin sitenize geldikçe para ödersiniz. Gösterim başına ücrette ise reklamınız kaç ziyaretçiye görünüyorsa o kadar para ödersiniz. Eğer teknik bilgi ve tecrübeniz yoksa, ay sonu yüksek faturalarla karşılaşmamak için profesyonel kişilerden destek almadan bu işe girişmeyin.