joomla tema
joomla

24-Hatalar Var Mı Kontrol Etme

Bu bölümde sitemizin varsa hatalarını tespit etmeye çalışacağız. Öncelikle sitemizi bilgisayarımızdaki farklı tarayıcılarda açıyoruz. Tüm tarayıcılarda stabil bir görüntü olması lazım. Yani yaptığımız yerleşimlerin düzgün, menülerin hizalı olarak gözükmesinde fayda var. Yalnız burada yaşanabilecek sorunlara ilişkin çözümler için tecrübemizin olması gerekiyor. Yüklediğimiz ücretsiz joomla temasından kaynaklı bazı sorunlar olabilir. Bu tür sorunlar için Destek Forumlarını kullanmanız gerekebilir. Biz daha çok menü öğeleri ve içeriklerimizin nasıl durduğu konusuna yoğunlaşalım.

Tarayıcı kontrolünden sonra sitemizin tüm sayfalarını teker teker gezmeli ve içerikleri kontrol etmeliyiz. Böylelikle açılmayan, 404 sayfa bulunamadı hatası veren yada içeriklerdeki yazım hatalarını tespit edebiliriz. Bu kontrolü dikkatle yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü sitenize gelen bir kişinin sayfa bulunamadı hatalarıyla karşılaşmasını istemeyiz.

Karşılaştığımız sorunlarla ilgili olarak Destek Forumlarını ziyaret edebilir yada profesyonel destek almak isterseniz, bizimle irtibata geçebilirsiniz.