joomla tema
joomla

10-Alt Yapı Gereksinimlerini Nasıl Temin Edebiliriz?

İnternet sitesi yayınlamak için nelerin gerekli olduğunu kısaca öğrendik. Peki bu gereksinimleri nasıl karşılayacağız, şimdi de onu öğrenelim.

 

Domain (Alan Adı) Satın AlmakAlan adı alırken yaptığınız işe uygun, kolay hatırlanabilir ve olabildiğince kısa olması önemlidir. Sahibi bulunduğunuz firmanızla ilgili alan adını, tanınmış olan soyadınız varsa bununla ilgili olan alan adını yada markanız için halen alan adı almadıysanız bunu en kısa zamanda gerçekleştirmenizi öneririz. 

 

Google üzerinden "alan adı tescil" "domain tescil" kelimeleriyle arama yaparak alan adı tescili yapan firmalarla irtibata geçebilirsiniz. Eğer bizimle irtibata geçmeniz durumunda bu konuda size teknik bilgi verilecektir.

 

Hosting (Barındırma Hizmeti) Satın Almak: Barındırma hizmeti alırken kullanmış olduğunuz altyapıya uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Biz Joomla sistemini kullanacağımız için joomla uyumlu hosting almanız gerekiyor. Bizimle irtibata geçmeniz durumunda Joomla Uyumlu Hosting konusunda size teknik bilgi verilecektir.

 

Bu iki önemli ihtiyacı karşılamanızın ardından bir sonraki adıma geçebiliriz.